Fibromiyaljili Bristol hastasının kalp kırıcı mektubu, zayıflatıcı bir hastalık

23 yaşındaki Peyton Connor için, bu geçen Mayıs ayında fibromiyalji teşhisi konduğunda geçti.

Uzun süreli kronik hastalık ağrıya, hassasiyete, aşırı yorgunluğa, uyku bozukluğuna ve hafıza kaybına karşı hassasiyetin artmasına neden olabilir.

2015 yılının sonlarında işte çöktükten sonra yapılan bazı testler, hayatını tamamen değiştiren bir hastalığı olduğunu ortaya koydu.

Durum felç edebilir, insanların kendilerini izole etmelerine neden olabilir. Bazı insanlar sosyal yaşamlarını tamamen kaybeder.

Burada, Peyton sevdiklerine yürek parçalayıcı bir mektup gönderir.

Her şeyden önce, seni ne kadar sevdiğimi bil. Çok fakir olduğumdan beri beni çevreleyen çılgınlığı sebat ettiğin ve dayandığın için sana minnettarım.

Bu zorlayıcı tanı aşamasından geçemezdim ve sizin desteğiniz olmadan hasta olduğumu düşünmeyenlerin inançsızlığı yüzünden.

Onları yanlış ispat etmeme rağmen, haklı olmalarını ne kadar istediğimi bilmiyorsunuz – yanlış bir şey olmadığını ve her şeyin yaratıcı olduğunu.

Keşke ne kadar derinden kırıldığımı kelimelerle ifade edebilseydim.

Ayakkabılarımın içinde olmadığın sürece, seni yakalamada bu kadar çok fırsatı görmenin ne kadar acı verici olduğunu anlayamazsın, daha önce hayallerini bile görmedin. girin.

Hem zihinsel hem de fiziksel acı – baş ve kalpte ağrı.

Yaşam bize bu şeyleri bir nedenden ötürü atar ve hayatta kalmak için bir yol bulmalıyız, ama bu kolay yapmaz.

İçinde bulunduğumuz duruma adapte oluruz, çünkü yapmak zorundayız. Sahip olduğumuz tek seçenek bu, devam et.

Sadece kalbi kırılmış değilim, kızgınım. Kim olmazdı?

Neden biz, neden ben ama merak ediyorum bu sorulara cevap yok.

Çok uzun süre düşün, çıldırırsın. Keskin, yanan bir öfke gibi başlamaz, daha çok duman kokusu gibi başlar.

İlk başta hissetmemeniz için yeterli. Ama sonra bu bir katman ekler. Ve başka Ve başka Her şey nefrete dalıncaya kadar.

Bu hastalık bir hırsız gibi, ama akıllı bir hırsız. Bu hırsız bir kerede her şeye girip çalmaktan daha iyi bilir.

Çok kolay, çok dikkat çekiciydi ve çok yakında bitecekti.

Bunun yerine, bu hırsız dikkatli. Gölgeleri gizliyor, her seferinde bir şeyi alıyor, bu yüzden ilk başta fark etmiyorsunuz.

Çalkalamanın rasgele başladığını fark ettiğinizde bir omuz silkme ile ovalayın. Her zaman aynı yerde olan ve hareket etmediği anlaşılan bu acı taşlamasını görmezden geliyorsunuz.

Hafıza kaybıyla dalga geçiyorsunuz ve kazaların olduğu gerçeğini saklıyorsunuz – gelecekte öksürdüğünüzde bacaklarınızı çapraz tutmakla ilgili şakalar. Sen devam et

Ve devam edersen, seni vuran bütün şeytanları batırırsın, insanlar senin iyi olduğunu düşünür. Bu inancı tekrar söyleyerek tekrar onaylıyorsun: evet, iyisin.

Endişelerini dile getirdiklerinde, ikna edici bir şekilde, ayın bu saatinde soğuk algınlığı, grip salgılaması olduğunu söyleyin. Bunun için yalan söylüyorsun. Çünkü hayatta sadece ilerlemeye devam etmemiz öğretilir.

Ve kendinizi yalanlara inanırken bulduğunuzda, hırsız ancak o zaman vurur.

Tüm koleksiyonunu ve vücudunuzun etrafında yattığı bazı yeni şeyleri toplayacak ve bırakacak. Ayrılmadan önce bazı kabloları çıkardığınızdan ve bazı prizleri birleştirdiğinizden emin olacaktır.

Ve o zaman gerçeklik sana isabet ediyor. Aniden, sen olduğun gibi değilsin ve şimdi yabancısın.

Beyninde bir sahtekârla yüz yüze olmak, 23 yıllık yalnızlıktan sonra kontrol … korkunçtur.

Bu sahtekârla savaşmak size kalmış. Yabancıların kontrolü ele geçirmesine izin vermekten hoşlanmayız. Ama onlar bizden çok daha güçlüler.

Sahtekârlıkla savaşmaya, onu bastırmaya iyileştirmek, onu ayakta durmak için caydırmaya çalışıyoruz. Olumlu düşünmeye, egzersiz yapmaya ve diyet yapmaya ve sahtekârları aklımızdan çıkarmak umuduyla kendimizi değiştirmeye çalışıyoruz … ama şaka bizim için.

Bu değişiklikler sadece bizi daha sıkı bir şekilde elimize almanın en ince yoludur. Ellerinde oynadık.

Öyleyse, yapmamız gereken, ayarlama dışında, bu düzenleyicinin, bu hırsızın gerekli kıldığı kuralları kabul et ve bu şartlara uyum sağla.

Tüm hayatımızı değiştiririz, tüm alışkanlıklarımızı değiştiririz ve çocukluğumuzdan beri yaptığımız hayallere vedalaşırız. Olması gerekmediğini kabul ediyoruz.

Sadece senden, akrabalarından, dostlarımdan … bunu kabul etmesini istemek için kalır. Yaptığımız şeyin seçimle değil, daha fazla seçeneğimiz olmadığı için kabul edin.

Zayıf olmadığımızı kabul edin, ancak tüm gücümüzü kullanın.

Tembel değil yorgun olduğumuz gerçeğini kabul edin.

Ve bu değişiklikleri sizden daha fazla sevmediğimizi kabul edin.

Ancak tarihin gösterdiği gibi, biz uyarlamak için inşa edilmiştir. Bu yüzden yaptık.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *